Niezawodne czołówka – na jakie zasilanie postawić?

Osoby, które chcą kupić porządne czołówka, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie powinny zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych baterii. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, z jakich rozwiązań korzystają obecnie producenci i jakie są ich największe zalety i wady.

Czołówka z akumulatorami ładowanymi przez port USB

Dla większości osób najwygodniejszym rozwiązaniem będą oczywiście latarki, które mają pojemne akumulatory ładowane za pomocą zwykłego kabla USB. Największą zaletą tego typu zasilania jest nie tylko większa moc, ale również to, że rozwiązanie tego typu doskonale sprawdzi się zarówno podczas długich, jak i również krótkich wyjazdów. Mowa tutaj przede wszystkim o tych miejscach, gdzie jest stały dostęp do prądu.

Zewnętrzny zasobnik

Podczas dłuższych wycieczek przydać mogą się czołówki – polarsport.pl/czolowki, które posiadają zewnętrzny zasobnik. Zasilanie tego typu nie tylko generuje dużą moc, ale co najważniejsze znacząco wydłuża żywotność latarki. Największą wadą jest to, że w wielu przypadkach niezbędne jest zamontowanie dodatkowego paska na czubku głowy. Jak powszechnie wiadomo w ten sposób zwiększa się waga całej czołówki, co niestety nie każdemu przypadnie do gustu. Godne polecenia są przede wszystkim odczepiane modele, które można w razie potrzeby schować do plecaka.

Tradycyjne baterie i akumulatory

Praktyczne czołówka kompaktowe oparte na bateriach litowych zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników. Jak powszechnie wiadomo baterie litowe doskonale radzą sobie w niskich temperaturach zwłaszcza, jak weźmie się pod uwagę baterie alkaliczne. Sporym atutem czołówek z bateriami wewnątrz obudowy jest oczywiście niewielka waga i bardzo atrakcyjne wymiary. Bardzo wiele modeli dostępnych na rynku ma możliwość zastąpienia baterii popularnymi akumulatorkami.


Comments are Closed

© 2024: Cztery żywioły - zapiski niespokojnego wędrowca | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress