Czy kijki trekkingowe nadają się do nordic walking?

Faktem jest, że kije do nordic walking są przeznaczone głównie do chodzenia po terenie w większości płaskim, bez znacznych różnic wysokości. Dlatego też wymagania dotyczące wytrzymałości kijów do nordic walking są znacznie niższe niż w przypadku zwykłych kijów trekkingowych. Po prostu nie wytrzymują obciążeń i pękają, i to – zgodnie z prawem losu – w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Zabierz je ze sobą na wyprawę tylko wtedy, gdy trasa nie jest skomplikowana i nie wiąże się z pokonywaniem niebezpiecznych miejsc, takich jak strome podejścia, zejścia i trawersy, przeszkody wodne, oraz gdy ciężar własny jest niewielki lub średni. W przeciwnym razie pomocne mogą okazać się jedynie specjalistyczne kijki trekkingowe.

Nawiasem mówiąc, sytuacja jest tu taka sama. Do uprawiania nordic walking można używać lekkich kijków trekkingowych z dodatkowymi gumowymi końcówkami.

Specjalne kijki trekkingowe do Nordic Walking. Jak je wybrać?

Chyba nikt nie ma wątpliwości, czy kupić kijki trekkingowe. Dziś to już naprawdę nie jest luksus, ale produkt, który ułatwia przemieszczanie się po. Jest to produkt, który w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo, oszczędza siły (a dokładniej mówiąc, prawidłowo je rozkłada), a ponadto posiada wiele dodatkowych funkcji.

Jak wybrać kijki spośród wielu różnych kijów?

Na przykład polskie sklepy mają do wyboru wiele  modeli kijów trekkingowych różnych producentów. Do tego dochodzą kijki do nordic walking. Charakteryzują się one wysoką niezawodnością wszystkich podzespołów i systemów, doskonałą jakością wykonania, komfortem i przemyślanymi detalami.

Wszystkie kijki powinny być wykonane z wytrzymałych stopów aluminium, trzy części, z których składają się kijki są łatwe do złożenia (dostępne są modele z wiązaniami zaciskowymi i mimośrodowymi). Każda para kijków jest wyposażona w gumowe nakładki na końcach i plastikowe pętle umożliwiające poruszanie się po śniegu lub lepkim podłożu. Wielu polskich producentów oferuje kijki wyposażone w system antywstrząsowy, który redukuje uderzenia dłoni.Comments are Closed

© 2024: Cztery żywioły - zapiski niespokojnego wędrowca | Travel Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress